فاعتبرو يا اولی الابصار

خانمی که خواستگاران جوان فراوان داشته عاقبت پس از رد تمام خواستگارانش با پيرمردی ثروتمند ازدواج می کند. يکی از دوستدارانش از شدت عصبانيت اين شعر را برايش می گويد. اما ترجمه نخواهم کرد.

تزوجتِ هذا المسنّ لماذا؟

الستِ تَرين بهذا شواذا؟

تسيرين معه بوسط الطريق

فيسئلُ قومٌ اجدکِ هذا؟‌

وتلهين عند الصباحِ بمالٍ-

وفيرٍ  و عندالمساءِ بماذا ؟

/ 11 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حنانه

مقدمه سفرم رو نوشتم...تازه اين خوبش بوده کلی هفت خوان رو رد کردم تا سوار هواپيمای تهران -دوحه...دوحه-آتن شدم...حنانه

نگاه

سلام. من که خوب نفهميدم! همش کلمات پيش پا افتاده اش را فهميدم يعنی چی!!

..

واقعا که .......

Mahvash

شما که هستید پس چرا بما سری نمیزنید!!!!

moj-e-morde

فکر نکنم...

گفتمان طلبگی

سلام . ممنون که سر زديد و ابراز لطف کرديد . عيد فطر به شما مبارک باشد . راجع به مطالبی که فرموديد : من دنبال وظيفه ام ( در حد مقدور ) هستم مهم نيست بعدا چی می شوم آنها هم که به مقاماتی رسيده اند خوش به حالشان ، لابد وظيفه شان آن کار ها بوده . مطلبی هم که راجع به امام زادگان نوشته ام از برخی علما شنيده ام که بی حساب حرف نمی زنند و به نظرم نبايد برای توجيه وضع موجود ، اصول مهم تر را زير پا گذاشت بلکه قاعدتا بايد وضع موجود را با اصول و مبانی تطبيق داد و هرجايش با اصول اصطکاکی داشت آنجا را شجاعانه زير سوال برد .... اين را هم خوب است بگويم که شجره نامه خطی خودم که ۱۳۰ سال پيش توسط جدم نوشته شده را در اختيار دارم ديگران خود دانند ..... اما مطلب شما هم طنزی بود که سعدی هم مشابه اش را در گلستان گفته و من هم مطلبتون را ترجمه نمی کنم. موفق باشيد .

جشنواره شعر گريز آهوانه 2

جشنواره دانشجويي رضوي 2 در دو بخش اشعار مذهبي و اشعار رضوي شروع به کار کرد براي دريافت اطلاعات بيشتر و شرکت در اين جشنواره که همزمان با ولادت امام رضا(ع) خواهد بود به وبلاگ مراجعه کنيد

نجوا کاشانی

سلام (( داغ مادر ديدگان را تسليت باشد نياز / يک قدم بر چشم ما نه ای رفيق دل نواز )) به اميد ديدار